Automobilklub Morski Strona Główna Automobilklub Morski
Forum Sekcji Pojazdów Zabytkowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
VIII Rajd Jesienny AKMu - 3o.o9.2oo6
Autor Wiadomość
J-73 

Wysłany: 02-10-2006, 14:01   

GRzegorz napisał/a:
kilkudziesiąt załóg, w tym sporo nowych i zewnętrznych

A ilu nowych w ten sposb zostalo z nami na dlugie lata, ho ho (rowniez szanowny organizator KajTan ;) )

Piotrek-FSO 
Yugomaniak

Wysłany: 02-10-2006, 14:12   

A ja chciałem podziękować Zoppter-owi za pozwolenie na wjazd na festyn jako VIP :mrgreen: Sam festyn był bardzo udany... Już wiem, ze w przyszłym roku chcę startować w raidzie :)

P.S. Niedługo podeślę jakieś fotki :)

Pozdrawiam.
Piotrek
- FSO Polonez 2000 '81
- Polski Fiat 125p 1500 '72
- Zastava 101 '77
- Zastava 1100S Mediteran '81

- Mercedes E290TD Classic '96
- VW Polo 6N 1,6 '95

mac_kaw 
Expert motoryzacji

Wysłany: 02-10-2006, 17:17   

Dziękuję bardzo Michałowi za to że chciał mnie zabrac . Niestety zaporożec padł na starcie . Ale potem z Przywidza odwiózł mnie do domu . Chciałem także podziękowac Mariuszowi za to , że umożliwił mi start jednak jako pilota w swoim aucie . A poztym miałem farta że nie miał pilota :) . Także dopisuje sobie do kartoteki siódme miejsce . Raid był świetnie zorganizowny . Szkoda tylko że tak z tym promem się satło ... Wielkie ukłony w stronę organizatorów . POZDRAWIAM !!!

waldek 
Król Błota

Wysłany: 02-10-2006, 19:41   

GRzegorz napisał/a:
Kto wie może pokusimy się z Markiem o ponowne zorganizowanie czegoś na wiosnę w podobnym jak kiedyś stylu...

Gdzie i komu mozna wplacac wpisowe?
:D

Maciej Grottel 
Paracelsus

Wysłany: 02-10-2006, 20:05   

Oczywiście i ja chcę podziękować ORGANIZATOROM.Absolutnie jesteśmy zadowoleni.Oglądanie Jaguara (wraz z załogą Volva) było warte utraty czasu .Dodam,że sami tak zadecydowaliśmy.Samochód był ładny i w stanie prawie idealnym.A takie pozytywne zmęczenie na mecie pokazywało,że mamy kawał dobrego ściganka za sobą.Maciej

Ola 
Sympatyk AKM

Wysłany: 02-10-2006, 20:58   

Dziękujemy bardzo za interesujący raid :) Był to chyba najszybszy raid pojazdów zabytkowych jaki pamiętamy. Po dwóch godzinach jazdy zauważyliśmy, że musimy zmienić tempo spacerowe na rajdowe [totalszok] [totalszok] [totalszok] . Na dalszej trasie raidu zaczęliśmy wyciskać z Warszawy wszystkie (prawie) drzemiące w niej moce. Po niektórych krętych odcinkach inni uczestnicy, w sporo nowszych samochodach, informowali nas o trudnościach nadążenia za nami :mrgreen: Trasa SUPER, widoki SUPER, opis historyczny trasy SUPER :)

A dla tych co marudzą, że było mało czasu... to przecież był RAID a nie rurka z kremem :P

Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom za bardzo udany dzień :)

BTW. Na której godzinie stanął zegar? Bo do dzisiaj mamy różnicę zdań z Tatą...

groszek 
Okruszki...

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 02-10-2006, 21:29   

Ja rowniez ze swojej i skodowskiej strony chcialem podziekowac za bardzo ciekawe zorganizowanie i przeprowadzenie tego rajdu. Uwazam impreze za bardzo udana i juz czekam z niecierpliwoscia na nastepne. Byly drobne niedociagniecia, ale jak juz ktos wspomnial, ze nie robil bledow tylko ten kto nic nie robi. Bylo super, bawilismy sie dobrze, pogoda dopisala, trasa byla ciekawa i ogolnie bylo super. Wcale nie jest prawda ze Groszek narzekal najwiecej. Wyrazilem swoja opinie jak kazdy chyba uczesnik tego rajdu. Wiemy juz wszyscy gdzie byly jakies niedociagniecia i nie pora i miejsce je ponownie wytykac, bo najwazniejsze, ze organizatorzy staneli na glowie aby te impreze zorganizowac, ze wlozyli w to swoj czas i swoje poswiecenie, bo wiem, ze samo przygotowanie materialow zabralo na prawde sporo czasu. Nie zazdroszcze nikomu takiej roboty. Nalezy sie cieszyc ze wszyscy (prawie) dojechali, ze nikomu sie nic nie stalo. Ze na promie byl czas zeby sobie pogadac na spokojnie, ze mozna bylo komus przylozyc (prawie) za omijanie kolejki. Ze byly mile i smieszne chwile i momenty. Tak trzymac. Chyle czola przed organizatorami i jeszcze raz dziekuje, tak jak dziekowalem w Tczewie za organizacje tego raidu.

Porzeczek 
O. A. w stanie spoczynku

Wysłany: 02-10-2006, 22:39   

kilka fotek: http://morski.bzzz.pl/raidy/dolna-wisla-2006/
niektóre jakby tragiczne, ale co zrobić.. lepszy nic, niż rydz :)
pozdrawiam,
P.

Zoppoter 
Francuska Trąba

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-10-2006, 07:33   

Ola napisał/a:

Mniej więcej za dwadzieścia druga. Ze wszystkich czterech stron tak samo, ale zdaje się, ze na którejś stronie brakowało którejś wskazówki. W kazdym razie uznawałem wszystkie odpowiedzi zblizone do takiej godziny.

waldek 
Król Błota

Wysłany: 03-10-2006, 07:56   

Zoppoter napisał/a:
Ola napisał/a:

ale zdaje się, ze na którejś stronie brakowało którejś wskazówki.

no to mielismy pecha bo trafilismy wlasnie na strone bez wskazowki,a z pospiechu nie sprawdzalismy innej strony,stad ta roznica zdan.

KajTan 
ModeraTor

Wysłany: 03-10-2006, 07:59   

waldek napisał/a:

no to mielismy pecha bo trafilismy wlasnie na strone bez wskazowki,a z pospiechu nie sprawdzalismy innej strony,stad ta roznica zdan.

A obejscie wiezy z drugiej strony powodowal na trafienie na kran na drzewie ;) Wszystko sie ze soba laczy ;))

Polski Fiat 125p 1968 13oo cc
Opel Olympia-Rekord B
1966 17oo cc
Cadillac series62 1954 54oo cc

Dax 
FSO Lotnisko

Wysłany: 03-10-2006, 08:19   Witam! + Podziekowania!

Na wstępie chciałbym sie przywitać jako nowy na tym forum. Część osób zna mnie i moją żonę Monikę chociażby z obecnego, czy dwóch poprzednich jesiennych raidów AKM. Bardzo cenimy sobie atmosferę i profesonalne przygotowanie Waszych imprez, dlatego mimo, że troszkę daleko to byliśmy tu juz trzeci (i nie ostatni!) raz.

Dziękujemy wszystkim Organizatorom za zaangażowanie i olbrzymi wkład pracy w przygotowanie tej imprezy. Dodam, że NAPRAWDĘ jesteśmy w stanie docenić trudności i pracę jakie są związane z organizacją raIdu - sami mamy w tym względzie pewne (na pewno dużo mniejsze) doświadczenia.

Co do trasy i pewnych "niedogodności" to podobnie jak wszyscy zgadzamy się, że było "o jeden prom za daleko" ;) Natomiast długość trasy i ilość zadań była moim zdaniem dobrana BARDZO DOBRZE. Poprzeczkę należy stawiać wysoko - umożliwia to zaciętą rywalizację i jakże potrzebne na raIdach emocje. A że nie wszyscy zdążą wszystko zrobić... cóż... życie!

Wydaje mi się jednak, że w takich przypadkach bardzo przydatne są PKC-e na trasie - pozwalają notować spóźnienia, ale dyscyplinują i skutecznie niwelują mozliwość odrabiania strat w końcowych odcinkach - co zazwyczaj skutkuje zaginaniem czasoprzestrzeni przez pędzące 130kmh zabytki i inne youngtimery o drodze hamowania, która była wystarczająca w latach 60-tych...

Nam niestety nie było dane przejechać całej trasy, ale to już ze względów zdrowotnych (piątkowa 7godz. jazda z Wa-wy wymęczyła mnie bardziej niż myslałem) w Sztumie musieliśmy zrobić sobie dłuuuższy postój i odpoczynek od Tarpana. Potem wydawało nam się, że juz jest po raidzie (zostało nam 20min regulaminowego czasu) i wyruszyliśmy prosto do Tczewa, aby nie przeciągać pracy sędziów na mecie. Jakie było nasze zdziwienie gdy.... :roll:

Pozwolę sobie na osobny komentarz odnośnie prób sportowych: zazwyczaj jest to dla mnie "sól i pieprz" raIdów turystycznych (kto był na raidach w Swornychgaciach ten wie!), dlatego bardzo żałuję, że nie było mi dane jej pojechać ani obejrzeć. Oczywiście było to spowodowane obiektywnymi przeszkodami, ale niedosyt pozostał...

Dla porządku: Mając na myśli próby sportowe na raIdach zabytków nie chodzi mi pisk opon i rzężenie silników, ale o widowiskową, mierzoną stoperem rywalizację.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

(OO==[][]==OO)

J-73 

Wysłany: 03-10-2006, 09:57   

fotosy (raczej przypadkowa selekcja)

J-73 

Wysłany: 03-10-2006, 10:18   

c.d. (wybaczcie chaos) :?

J-73 

Wysłany: 03-10-2006, 11:26   

i jeszcze troche (tym razem portretowo)

Odpowiedz do tematu