Automobilklub Morski Strona Główna Automobilklub Morski
Forum Sekcji Pojazdów Zabytkowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Auta dziwne i niespodziewane
Autor Wiadomość
waszczur 
Nadworny ekonomista

Wysłany: 13-08-2004, 08:47   Auta dziwne i niespodziewane

rano idę do auta coby pojechać do roboty i co widzę ? "popierdółka" w wersji classic! Honda Accord chyba Mk I na polskim (pewnie pewexowskim) rynku, tak na oko przełom lat 70/80, full chromy, ładne staromodne alufelgi - i stan karoserii bdb, ba, prawie idealny, widać, że nic przy blachach nie grzebane, pewnie jakiś dziadek jeździ raz w tygodniu na mszę, a resztę dni lakier woskuje.... fajny okaz, choć skośnooki, ale ja tam nie mam uprzedzeń, np. ostatnio nabyłem dwa fajne japan radioodtwarzacze o wadze 2kg każdy (Clarion i Arosa) bardzo solidne konstrukcje w pełni sprawne i z epoki....
V360GL B200F 1987 Biały kruk
"na tę chorobę medycyna zna dwa lekarstwa - żadne nie działa" cytat z czeskiego filmu;)

Zoppoter 
Francuska Trąba

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-08-2004, 09:03   Re: Auta dziwne i niespodziewane

waszczur napisał/a:
rano idę do auta coby pojechać do roboty i co widzę ? "popierdółka" w wersji classic! Honda Accord chyba Mk I na polskim (pewnie pewexowskim) rynku, tak na oko przełom lat 70/80, full chromy, ładne staromodne alufelgi - i stan karoserii bdb, ba, prawie idealny, widać, że nic przy blachach nie grzebane, pewnie jakiś dziadek jeździ raz w tygodniu na mszę, a resztę dni lakier woskuje....

Wisniowa Honda Accord (chyba, to takie fajne coupe) z lat 70-ych stoi na jednym z podwórek przy mojej ulicy. Też w dobrym stanie, też rzadko uzywana, jakkolwiek jakieś ruchy przy niej widać, bo często ma otwarty szyberdach (pewnie się wietrzy) albo jest przykryta, jakąś folią (moze ten szyberdach przecieka...?).

Ładna w kazdym razie.

GRzegorz 
I-wszy seGRetarz

Wysłany: 13-08-2004, 09:59   

Jeden z pracowników mojej szacownej firmy jeździ zmodyfikowanym Fiaciorem MR.
Bryka ma kierunkowskazy przednie prawdopodobnie od Skody 130, lampy przednie nie ustalonego pochodzenia (prostokąty, pochylone) Atrapa także anonimowa. Tylne światła pochodza natomiast z BMW 520 z lat siedemdziesiątych. Całość okraszono delikatnym dodatkiem w postaci wielkich plastikowych zderzaków tryśniętych na jeden koler z budą na grantowo. Imponujące :(
Widziałem dziasiaj PF 125 w starej budzie (małe wloty) ale skundlonego nowymi błotnikami i lampami. Pozostały zderzaki z kłami i kołpaki. Auto ma ciekawe i postarzające malowanie. Auto jest pomarańczowe (co może nie jest zbyt retro) ale dach jest tryśnięty na czarno fakturką przypominającą vinyl (takie dachy mały niektóre wersje eksportowe fiaciora) Ten schemat jest całkiem fajny.

A propos japońskich oldtimerów. W pierwszej połowie lat 80 do polski sprowadzono sporą ilość samochodów Isuzu Gemmini z silnikiem diesla. Był to po prostu Opel Kadett C sedan ze zmienionym przodem i tyłem. Niektóre jeszcze można spotkać na naszych ulicach.

Śpieszmy sie kochać motocyklistów, tak szybko odchodzą.....

Zoppoter 
Francuska Trąba

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-08-2004, 10:08   

GRzegorz napisał/a:
Jeden z pracowników mojej szacownej firmy jeździ zmodyfikowanym Fiaciorem MR.
Bryka ma kierunkowskazy przednie prawdopodobnie od Skody 130, lampy przednie nie ustalonego pochodzenia (prostokąty, pochylone) Atrapa także anonimowa. Tylne światła pochodza natomiast z BMW 520 z lat siedemdziesiątych. Całość okraszono delikatnym dodatkiem w postaci wielkich plastikowych zderzaków tryśniętych na jeden koler z budą na grantowo. Imponujące :(

Hi hi hi, znam z widzenia tego Fiata, ten koleś przypadkiem nie dojeżdża z Rumi? Bo widywałem go często na Hutniczej, kiedy tam jeszcze pracowałem. Rzeczywiście robi wrażenie [zygi2]

waszczur 
Nadworny ekonomista

Wysłany: 13-08-2004, 10:16   

Niedawno rozmawiałem z właścicielem ciekawego auta, występującego na terenie RP prawdopodobnie w ilości sztuk 2; chodzi mianowicie o Tatrę 613-4 z 1992r. Pan ten (mieszkaniec Podkowy Leśnej), o manierach hrabiego Dzieduszyckiego nabył ten pojazd jako nowy w 1992r. importując go z Czech (drugi zaimportował jego znajomy). Panowie ci ponoć chcieli zarobkowo importować Tatry osobowe do Polski, ale udało się tylko te dwie sztuki, dalszego ciągu nie było z powodu niepokonanej polskiej biurokracji. Pan ten opowiadał też m.in. o rozmowach z inżynierami z Koprzywnicy (niewzruszonych w przekonaniu o geniuszu własnej myśli technicznej) oraz Tatrze 87, którą przed wojną posiadali w rodzinie.Wspomniany na wstępie pojazd z przebiegiem zaledwie 30 tys.km i w stanie bdb jest do kupienia w cenie nowego Fiuta Pandy (sprzedaż z powodu starości właściciela). Chyba sprzedam moje złomy...;)
"na tę chorobę medycyna zna dwa lekarstwa - żadne nie działa" cytat z czeskiego filmu;)

GRzegorz 
I-wszy seGRetarz

Wysłany: 13-08-2004, 11:19   

___//__||__\___
\ _ [rotfl] _____ [rotfl] /

//__//__||__\___

_______||__\___

Fiat 125 p Microsoft Edition (kołpaki rzemieślnicze)

waszczur 
Nadworny ekonomista

Wysłany: 13-08-2004, 11:52   

... a przed chwilą spotkałem na mieście ładnego oryginalnego wczesnego eMeRa w originalnym cytrynowym kolorze....eh, to musiałbyć za gierka fullwypas!

Tomekk 
Patryk Mikiciuk

Wysłany: 13-08-2004, 20:56   

GRzegorz napisał/a:
___//__||__\___

//__//__||__\___

_______||__\___

Fiat 125 p Microsoft Edition (kołpaki rzemieślnicze)

No proszę,
od razu sedan pikap i kombi!

Tomekk 
Patryk Mikiciuk

Wysłany: 13-08-2004, 21:00   

U mnie na ulicy widuję od czasu do czasu dziadka w BMW 524 TD z 1986 roku w kolorze wiśniowy metalic, stan igła. Jeździ do niedleko położonych ogródków działkowych.
W środku czarne skóropodobne (a może to skóra?) fotele, stare czarne tablice o wczesnym wyróżniku z białą obwódką (hit z początku lat 90-tych).
Zapytany o chęć odsprzedaży auta stwierdził: ".....e.. Panie a co ja nowego i szybszego (!!!!) za to kupię..." - dziadek na oko 75-78 lat:)

ed 
Forumowy Milczek

Wysłany: 13-08-2004, 23:56   

Tomekk napisał/a:

Zapytany o chęć odsprzedaży auta stwierdził: ".....e.. Panie a co ja nowego i szybszego (!!!!) za to kupię..." - dziadek na oko 75-78 lat:)

Mam ten sam problem (oprocz lat) :roll:

Rysiu 
Jednokomórkowiec GSM

Wysłany: 14-08-2004, 15:40   

je mam trochę inny problem. przekonują mnie do sprzedania zasravy i kupienia sobie jakiś złom samochodowy typu peudeot, tico, opel itd. nie mogą pojąć jednego że te złomy to mnie wykończą w czasie drobnych i kosztownych remoncików.

Xavier 
Moderator

Wysłany: 16-08-2004, 09:55   Re: Auta dziwne i niespodziewane

Zoppoter napisał/a:
waszczur napisał/a:
rano idę do auta coby pojechać do roboty i co widzę ? "popierdółka" w wersji classic! Honda Accord chyba Mk I na polskim (pewnie pewexowskim) rynku, tak na oko przełom lat 70/80, full chromy, ładne staromodne alufelgi - i stan karoserii bdb, ba, prawie idealny, widać, że nic przy blachach nie grzebane, pewnie jakiś dziadek jeździ raz w tygodniu na mszę, a resztę dni lakier woskuje....

Wisniowa Honda Accord (chyba, to takie fajne coupe) z lat 70-ych stoi na jednym z podwórek przy mojej ulicy. Też w dobrym stanie, też rzadko uzywana, jakkolwiek jakieś ruchy przy niej widać, bo często ma otwarty szyberdach (pewnie się wietrzy) albo jest przykryta, jakąś folią (moze ten szyberdach przecieka...?).

Ładna w kazdym razie.

Europejska historia Hondy Accord zaczęła się w 1982 roku były to modele 4 i 2 drzwiowe model ten nazywamy I gen. a nie MkI :)
Peugeot 206 :)

GRzegorz 
I-wszy seGRetarz

Wysłany: 16-08-2004, 10:16   

Określenie Mk czyli MARK jest określeniem wskazującym na genarację danego modelu charakterystycznym dla rynku brytyjskiego. Niektóre z tych określeń przylgnęły na stałe do nazw modeli i sa stosowane powszechnie np. Jaguar Mk I.

Niekedy brytyjskie oznaczenia moga być mylące.
Na przykład:
Opel Astra, który wszedł niedawno do produkcji to na kontynencie Opel Astra Mk III a na wyspach to Vauxhall Astra Mk IV, ponieważ poprzednik pierwszej Astry - Opel Kadett oznaczony w niemczech "D" (czyli tzw. łezka) sprzedawany był tam jako Vauxhall Astra, a więc był to dla nich Mk I

waszczur 
Nadworny ekonomista

Wysłany: 16-08-2004, 14:49   

dobr,dobra...następnym razem będę pisać np."wtoroj wypusk";)

jarek73 

Wysłany: 16-08-2004, 19:39   mazda....

a' propos japońskich klasyków. Odkąd sięgam pamięcią (a to jakieś 22lata) w jednym z nielicznych garaży na Starówce drzemie pięciodrzwiowa Mazda 323. Pamiętam ją jeszcze z czasów gdy byłem podsadzany na parapet, żeby sobie posiedzieć w oknie ;) ostatnio widziałem ją wyjeżdżającą z podwórka przy ul.Św.Ducha. Stan (niemal) idealny, lakier intensywna pomarańcz. Całkiem możliwe, że będzie ją można kiedyś odkupić od właściciela, bo jezdzi coraz rzadziej...

Odpowiedz do tematu